Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dortletka – kavárna v prvorepublikovém stylu

Občas člověk roky dělá něco, čeho se rozhodne nechat a přejít do úplně jiné sféry. Stejně tak i paní Jaroslava Michalcová z Roudnice nad Labem, která původně pracovala v kulturní sféře. Ale jelikož vždycky ráda pekla, rozhodla se vydat jinou cestou a pustit se do podnikání. „Na stará kolena“ se tedy rozhodla vyučit se cukrářkou a následně si otevřít vlastní cukrárnu. Ovšem ne jen tak ledajakou, ale ve stylu první republiky. Splnila si tak svůj dlouholetý sen.

Její plán podnikat byl hodně odvážný, protože neměla potřebné finance pro rozjetí svého podnikání. A i přes to všechno se nakonec propracovala k prosperujícímu podniku.

Ve své cukrárně a kavárně s názvem „Dortletka“ nabízí kvalitní a poctivé domácí produkty. Název vznikl podle jedinečných bílkových pusinek, na které má paní Jaroslava tajný rodinný recept. A právě také díky němu se z ní stala cukrářka. Tento tajný rodinný recept na minidortík po prababičce a pradědečkovi ji vynesl na výsluní. Minidortíků se v cukrárně prodá více než tisícovka za týden a nejsou nikde jinde k sehnání.

Tradiční a poctivá výroba, která navazuje na rodinný odkaz a na kvalitu vídeňských a prvorepublikových cukráren a kaváren udělali svoje. A úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Produkt Dortletka získal titul regionální potraviny a také certifikát Produkt regionu Českého středohoří. V roce 2015 dále paní Jaroslava Michalcová získala titul „Živnostník roku 2015“ v Ústeckém kraji.

Paní Jaroslava Michalcová, zakladatelka cukrárny a kavárny Dortletka, si zakládá na poctivé domácí výrobě. V jejích zákuscích a dortících byste tak marně hledali různé polotovary, umělá barviva, aditiva, margaríny, ztužovače či různé předpřipravené směsi.

Do této cukrárny v Roudnici nad Labem denně proudí spousty zákazníků lačnících po výborných a poctivých zákuscích, jenž si mohou vychutnat v prvorepublikovém prostředí.

Zdroj: Fotografie – dortletka.cz

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now