Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dan Lok – 7 věcí, které dělají chudí, že bohatí nejsou

Dan Lok – 7 věcí, které dělají chudí, že bohatí nejsou

Dan Lok je oceněným multimilionářem, který se narodil 24. listopadu 1981 v Hongkongu v Číně. Dnes 39letý muž je mentorem, autorem, YouTuberem, copywriterem, podnikatelem, obchodním trenérem a obchodníkem, který žije v kanadském Vancouveru. Na základě jeho úspěchů si dovoluji ho zařadit na seznam podnikatelů, kterým Euroesa.com dá prostor.

Dan Lok ve svém videu řekl 7 věcí, které dělají chudí lidé a my si je tady rozepíšeme.

  1. Chudí lidé sledují televizi a bohatí lidé čtou knihy. Kolik hodin trávíte před televizí a kdy jste naposledy četli knihu? Kolik knih přečtete ročně?
  2. Chudí lidé dostávají zaplaceno na základě času, bohatí lidé na základě výsledků. Řekněme, že pracujete v McDonalds, můžete být nejlepším čištičem podlahy na planetě, ale jakou hodnotu prokazujete McDonaldovi? Bohatí lidé dostávají zaplaceno na základě výsledků, nikoliv za čas. Řekněme, že pracujete na produktu, strávili jste rok tvorbou, či zdokonalováním produktu. Přinášíte to na trh a je to na hovno. Svět nedává. Nedostanete ani desetník. Nevyděláváte peníze. Nikdo se nestará, kolik to stálo času, potu a krve a že do výroby byly vloženy slzy. Vůbec je nezajímá, jak velké riziko nesete, je jim to jedno. Záleží jim pouze na výsledcích. To je důvod, proč nejlépe placení sportovci na světě, nedostávají zaplaceno za to kolik hodin trénují, kolik investovali. Ne, je to o tom jak moc fungují. Dostávají zaplaceno na základě výkonu.
  3. Chudí lidé obviňují ostatní za jejich neštěstí. Bohatí lidé přebírají zodpovědnost za jejich vlastní selhání. Pro chudé je to vždycky chyba někoho jiného. Je to ekonomika, vláda, zaměstnavatel, práce, město, soused, přátelé. Vždy je to někdo jiný. Nikdy to nebude jejich vlastní chyba. Bohatí lidé přebírají odpovědnost. Pokud váš život smrdí, je to vaše chyba. Bereme odpovědnost za vlastní jednání. Pokud přijmeme odpovědnost, co se stane? Získáte moc. Moc se změnit. Sílu dělat něco jiného.
  4. Chudí lidé se zaměřují na spoření a bohatí lidé se zaměřují na investice. Víš, nepiji každé ráno kávu ze Starbucks, zkus ušetřit pár dolarů sem tam. Neleť první třídou, ale zkus ekonomickou. Vždy se snaž ušetřit několik dolarů. No tady je ta věc, ušetřené drobné, jsou pořád drobné. Pokusit se ušetřit pár babek, neznamená zbohatnout. Není to problém s úsporami, ale problém s příjmy. Musíš vydělat mnohem více peněz, abys mohl investovat.
  5. Chudí lidé všechno znají, bohatí lidé se neustále učí. Uvidíte-li chudé lidi, vždycky vám řeknou svůj názor. Mají potřebu světu říkat své názory o politice, sportu, společnosti, o vládě a o každé věci. Bohatý člověk je skromný, ochotný se učit. Bohatí lidé se vždy učí, naslouchají, ptají se, čtou knihy a neustále se učí. Víte proč mají chudí lidé neustále názor? Protože je to jediný způsob, jak mohou získat trochu pozornosti. Nic jiného. Dan říká, že neustále mu lidé říkají, jak měl udělat tento obchod, jak měl uzavřít jiný obchod. Neustále mu říkají, jak by to měl dělat. On se jen směje a ptá se, kdy oni uzavřeli naposledy obchod za 500 USD? Kdy naposledy uzavřeli obchod za 1000 USD? Za 2000 USD? 5000 USD? 10 000 USD? 100 000 USD? Nic? Co jste dělali? Názor takových lidí se nepočítá. Pamatujte, že váš příjem může růst do té míry, jak to sami uděláte. Vaše bohatství může růst jen tak rychle, jako rostete vy.
  6. Chudí lidé věří, že peníze jsou kořenem všeho zla. Bohatí lidé věří, že chudoba je kořenem všeho zla. Slyšeli jste přísloví: “Peníze jsou kořenem všeho zla.” Ne, nedostatek peněz je kořenem všeho zla. Chci, aby se lidé podívali na ty nejchudší čtvrti, aby přemýšleli o těchto čtvrtích. Vidíme tu drogy, problémy, všechny druhy problémů. Je to o přežití a to je nedostatek peněz. To je příčina problému. Peníze jsou totiž neutrální. Jsou pouze nástroj, který můžeme používat dobře a nebo špatně. A to jak je použijeme je na každém z nás.
  7. Chudí lidé mají loterijní mentalitu a bohatí lidé akční mentalitu. Většina lidí věří, že zbohatne výhrou v loterii. I když vidí, že šance na výhru je minimální, tak si ten los koupí. Kupují si fantazii, doufají, že pokud vyhrají koupí si ten vysněný dům, vysněné auto. Skončí v práci a pojedou na dovolenou. Bohatí lidé mají akční mentalitu. Věří, že je to na nich. Říkají si: “Udělám sám sebe úspěšným. Nemusím se spoléhat na nějakou třetí stranu a rozhodně se nemusím spoléhat na nějakou loterii. Udělám to.”

Tohle je sedm věcí, které chudí lidé dělají, že bohatí nejsou. Co si o tom myslíte vy? Má Dan Lok, pravdu?

Zdroj: YouTube.com, danlok.com

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2023. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2023 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now