Kryptoměny jsou elektronické peníze, které jsou považovány za novodobé platidlo. Zajímavé je, že toto novodobé platidlo stoupá na hodnotě a vysloužilo si označení digitální zlato. Je zvláštní, že toto digitální zlato nemáte ve své běžné peněžence a zatím ho nemáte ani ve svém internetovém bankovnictví. Ovšem, můžeme ho mít uchované ve svém mobile, počítači nebo v hardwarové peněžence. K tomu, abychom s kryptem mohli pracovat, potřebujeme mít pouze aplikaci, která nám bude sloužit jako digitální peněženka.
Jak kryptoměnová peněženka vypadá?
Kryptoměnovou pěneženku si představte jako aplikaci v telefonu. Ve které máte vygenerovanou svoji adresu. A na ní uchováváte digitální peníze. V dnešní době máte na výběr z různých internetových peněženek, tak i hardwarových.
Jak vypadá internetová peněženka?
Já osobně využívám peněženku od firmy PAYEER, kde si uchovávám kryptoměnu Ethereum. Na obrázku níže můžete vidět, jak to vypadá na mobile.
Můj kamarád využívá pro uchování peněz hardwarovou peněženku od společnosti Trezor, kterou může mít kdykoliv u sebe. Na obrázku níže si můžete tuto peněženku představit.
Já osobně doporučuji na začátku využívat internetové peněženky, protože jsou zdarma a můžete se s nimi učit pracovat. Až budete mít v kryptoměnách více peněz, tak bych pro vyšší bezpečnost přesunul peníze na TREZOR.
Mají kryptoměny budoucnost?
To nikdo neví, já osobně si myslím, že ano. Záleží na nás lidech, zda naplníme jejich potenciál a využijeme je k tomu, aby plnily svůj účel. Na začátku byly vize, že transakce v kryptoměnách budou rychlejší, transparentnější a bezpečnější. Což se v praxi potvrdilo a přivedlo do kryptoměn spoustu lidí. Díky tomu, že se zvedla po kryptoměnách poptávka, tak se zvedla i cena kryptoměn. Pro obyčejné lidi se tak staly kryptoměny nejen platidlem, ale i variantou spoření. Což je pro lidi super, pokud ceny kryptoměn rostou. Otázka ovšem je, jak se tyto klady kryptoměn líbí státům a korporátním společnostem, které tak ztrácí nad lidmi svůj vliv.