Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cena přední kryptoměny bitcoin přesáhla hranici 61 000 dolarů, což je nejvyšší hodnota od listopadu 2021.

Cena přední kryptoměny bitcoin přesáhla hranici 61 000 dolarů, což je nejvyšší hodnota od listopadu 2021.

Dnes dosáhla cena nejpopulárnější kryptoměny bitcoin historické hranice přesahující šedesát tisíc dolarů (ekvivalentní 1,4 milionu korun), což představuje nejvyšší hodnotu od listopadu 2021. Podle odborníků je tento nárůst cen způsoben jednak zájmem o bitcoinové fondy obchodované na burze a jednak blížícím se událostem, jako je plánovaná událost známá jako halving, která je očekávána v blízké budoucnosti. Stejná cena téměř dosáhla svého vrcholu téměř šedesát devět tisíc dolarů také v listopadu 2021.

Bitcoin se dnes dostal na 63 734 dolarů.

“Je to důsledek velmi pozitivní nálady, která se projevuje v celém průmyslu od lednového schválení regulovaných fondů ETF na bitcoin ve Spojených státech,” uvedl analytik XTB Štěpán Hájek. Pro mnoho regulovaných institucí je to první příležitost získat expozici na bitcoin, což vedlo k solidnímu přílivu nového kapitálu.

„Některé dny jsme svědky, že správci ETF poptávají až po dvanácti tisících bitcoinech, což výrazně přesahuje denní těžební objem okolo devíti set bitcoinů,“ upozornil Hájek. Dodal, že pozitivní náladu tento týden podpořila i žádost americké společnosti BlackRock o spuštění ETF na spotový ether, což je druhá největší kryptoměna po bitcoinu.

Kolem třetí hodiny odpolední středoevropského času dosáhl bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk růstu o 5,8 procenta za posledních dvacet čtyři hodin na 60 116 dolarů. Předtím dosáhl dokonce hranice nad 60 670 dolarů.

V polovině ledna americká Komise pro cenné papíry a burzy schválila spuštění jedenácti investičních fondů ETF na spotové bitcoiny. Od začátku roku bitcoin zaznamenal nárůst kolem čtyřiceti tří procent.

Tomáš Kolder, ředitel komunikace ve společnosti Creative Dock, uvedl: „Kryptoměny a umělá inteligence se stávají integrální součástí nových digitálních projektů a podniků. Trh s kryptoměnami, zejména bitcoinem, projevuje známky větší stability a akceptace. Bitcoin směřuje k rekordnímu maximu a získává na legitimnosti navzdory kritice od institucí, jako je například Evropská centrální banka.“

Podle Bit.plus, největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami, bitcoin letos pravděpodobně překoná hranici sto tisíc dolarů. Ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda uvádí, že po prolomení psychologické hranice šedesáti tisíc dolarů je otázkou času, kdy bitcoin překoná své dosavadní maximum šedesáti devíti tisíc dolarů.

„Je třeba poznamenat, že vzhledem k inflačnímu vývoji cena šedesát devět tisíc dolarů z listopadu před třemi lety, tedy v únoru 2024, odpovídá zhruba sedmdesáti sedmi tisícům dolarů. Reálně, po zohlednění inflačního znehodnocení dolaru, bitcoinu chybí k pokoření rekordu ještě více než sedmnáct tisíc dolarů,“ zdůraznil Kovanda.

Půlení bitcoinu se plánuje na letošní duben. Digitální bitcoinové mince se uvolňují postupně a každé čtyři roky se jejich množství snižuje na polovinu. Tento mechanismus obvykle vede k růstu ceny. Dosud bylo vygenerováno přes devatenáct milionů bitcoinů, přičemž počet digitálních bitcoinových mincí byl předem omezen na dvacet jedna milionů.

Hledáte dárek pro své blízké? Podívejte se na dřevěné 3D puzzle. V nabídce naleznete různé druhy dřevěného puzzle.

Zdroj: Forbes, úvodní fotka od Usman Zafar z Pixabay

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now