Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BAGOBAGO – Batoh, na který se můžete posadit

Turistika je čím dál více oblíbenou aktivitou mnoha Čechů. A proto se i pan Roman Hudeček před několika lety rozhodl najít díru na trhu a vymyslet takový podnikatelský zájem, který by zaujal a uchytil se. A jak to tak bývá, většinou ten správný nápad přijde ve chvíli, kdy se nás to týká. V případě pana Romana to bylo v době, kdy trávil čas po zlomenině nohy v rehabilitačním centru. Měl totiž rád procházky, ale po úrazu ho ještě noha poměrně bolela a během vycházek tak musel dělat zastávky a odpočívat. Setkal se ovšem s nedostatkem laviček a dalších podobných míst k odpočinku.

Na počátku všeho stál nápad pořídit si přenosnou skládací stoličku a tu nosit v batohu na túry a procházky s sebou. To se ale příliš neosvědčilo, a to především z důvodu následného ušpinění věcí v batohu po jejím použití. Vznikl tak nápad na stoličku zabudovanou přímo v ruksaku.

Zprvu nešlo všechno jako po másle, ale pan Roman se svého nápadu nevzdával. První pokusy, na kterých pracoval společně se svým synem zkrátka nevypadaly tak, jak by si představovali. Nebylo to zkrátka tak jednoduché, jak se to zdálo. Představa byla taková, že židlička bude součástí batohu, ale bude naprosto nenápadná. Nakonec jim pomocnou ruku podala firma šijící batohy a společnost vyrábějící hliníkové trubky. Ty jim byly vyrobeny na míru a batoh už začínal pomalu ale jistě vypadat tak, jak by měl.

Prvními testujícími batohu, na kterém je možné sedět, byli Romanovi příbuzní a známí. Nápad si velmi pochvalovali a bylo tak na čase najít potenciální zákazníky. Chyběli ovšem peníze. Řešením tak bylo svůj projekt prezentovat na známém serveru Hithit. Kampaň se pak postarala o to, že tento nápad dostal až za hranice České republiky.

Je tomu již 10 let, co vznikl nápad na batoh, na který se člověk může posadit. V dnešní době jsou na trhu dostupné čtyři modely s jednoduchým mechanismem a nenápadným vzhledem.

Zdroj: Fotografie – facebook.com

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now