Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 věcí, které se stanou pokud přestanete pít alkohol

V poslední době mě hodně inspiruje Daniel Maritz, který je známý jako mezinárodní model. Já si beru jeho rady hodně v oblasti životního stylu, protože nechci vypadat jako trhan a chci mít na jednáních plusové body. Zaujal mě také jeho jídelníček, co třeba s Danielem nesdílím je velké množství vypité kávy. Co ovšem, máme společné je náš pohled na alkohol. Lidé v mém okolí tráví spoustu času po barech, hospodách a někteří jsou ochotni jít i do míst, kde se člověk bojí jen vejít, aby něco nechytl. Když se těch lidí ptám, co stojí za jejich problémy s alkoholem, tak většinou jsou nešťastní, trpí depresemi a nebo nejsou schopni mít svůj život ve svých rukou.

Daniel natočil video, kde ukazuje jakých 5 věcí se stalo, když přestal pít alkohol, tak si je uvedeme i tady:

  • Lepší pleť, pokud nepijete alkohol máte více svěží pleť a to zejména v oblasti nosu. To je tím, že alkohol snižuje produkci hormonu vasopresinu, který způsobuje reabsorpci vody.
  • Jasnější mysl, pokud nepijete alkohol všimněte si, že jste větší myslitelé. Pokud lidé pijí alkohol, chovají se hloupě, mají hloupé nápady a ani si to neuvědomují, protože jsou na to zvyklí. Lidé, kteří nepijí jsou více uvědomělí, zaměřují se více na cíl a hlavně si více pamatují.
  • Vztahy s ostatními lidmi jsou lepší, je to dáno tím, že dokážete lépe číst v emocích druhých. Nesmrdíte alkoholem a vlastní chování dokážete ovládat. Pokud lidé hodně pijí alkohol, chovají se sobecky a vidí jen sebe. Ve výsledku od sebe lidi spíše odhání, než přitahují.
  • Kvalitní spánek, pokud nepijete alkohol máte lepší spánek, po probuzení se cítíte plni energie a jste připraveni na úspěšný den. Při probouzení s kocovinou jste mrzutí, unaveni a nic se vám nechce. Při experimentu v EU bylo zjištěno, že pokud pijete alkohol před spaním snadněji usnete, ovšem alkohol výrazně narušuje fázi REM spánku a proto nedochází k regeneraci těla i když spíte.
  • Ušetříte peníze, pokud vypijete denně 6 piv a nějaký ten panáček, tak to dělá měsíčně i 9000 Kč. Není lepší peníze investovat smysluplněji?

Když si chcete dopřát víno se svou partnerkou bohatě stačí sklenička nebo dvě. Ale není potřeba být opilý. Hodně mladých lidí si myslí, že být opilý je cool a vypadá to skvěle před partou, bohužel to není jen problém u mladých, ale i dospělých osob. Nejen, že nevypadají v pohodě, vypadají zbytečně i hloupě.

Alkohol vypadá jako zábava, dokud se nestane závislostí.

Alkohol také zabíjí a to zejména u dopravních nehod. Dopravních nehod, které zavinili opilí řidiči bylo 30%. Smutný je fakt, že většina jejich obětí žila zodpovědně a smysluplně.

Tímto článkem chci podpořit myšlenku Daniela Maritze a tou je zastavení pití alkoholu. Myslím tím do jaké míry se příště opiješ. Protože lidé pijí alkohol stále více a bohužel někteří situaci už nezvládají a ve výsledku jen proplouvají svým životem a stagnují.

Video:

Zdroj: DLM Model Lifestyle

[gs-fb-comments]

Petr Novák & AxiomThemes © 2024. All Rights Reserved.

Euroesa.com je magazín, který má lidi inspirovat a motivovat k osobnímu růstu.

Na webu naleznete informace ze světa podnikání, inspirace, motivace.

 

© 2024 Petr Novák & Kicker. All Rights Reserved.

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now